A kdybych už měl umřít...
Galén 2016

Vážení přátelé a příznivci.

Právě vyšlo nové vydání mnou zhudebněné poesie Václava Hraběte na CD, tentokrát pod názvem: „A kdybych už měl umřít…“ podle jedné jeho básně a teď už i písničky. Nahrávky jsou upravené ve studiu, dnešními možnostmi z originálních pásků, které jsem objevil při jednom z mých mnoha stěhování. Doufám, že byste toto CD mohli započítat na blížící se vánoce mezi dárky pro své blízké.

V dlouhé řadě básníků, zhudebněných a interpretovaných Vladimírem Veitem, nemůže chybět ani Václav Hrabě, který neodmyslitelně patří k Praze šedesátých let. Najednou se zdálo, že se svět mění k lepšímu. Padesátá léta byla pryč, hudba, literatura a kumšt vůbec a s ním i jisté politické uvolnění způsobily, že se lidé zase pořádně nadechli. Hrabětovy básně, dosud šířené jen v opisech, začaly pomalu, byť ještě jen skromně, pronikat i na oficiální scénu. Co se dělo dál, je historie: Václav Hrabě v roce 1965 tragicky zemřel, Vladimír Veit byl spolu s jinými o patnáct let později vytlačen do exilu. Veitovo hudební zpracování Hrabětových veršů se nyní vrací na albu dvanácti zhudebněných básní o jarní noci, slunci a sněhu, lásce večernici i o ku zbláznění hezké holce… CD, kterým nakladatelství Galén pokračuje ve vydávání Veitových nahrávek, vychází s podporou programu OSA partner.
PhDr. L. Houdek (GALÉN)

Zároveň bych Vás chtěl upozornit na mou novou knihu JEŠTE TO NESKONČILO, která vyšla v létě, měla premiéru na mezinárodním Veletrhu knihy na pražském výstavišti, a které se dostává dost pravidelného doplnění na mých webových stránkách. Částečně jsou to odstavce které z knihy vypadly při redigování, částečně věci, které jsem si uvědomil až po vyjití, pozdě objevené fotografie, a také rozhovor, který měl být součástí knihy a který teď, spolu s jinými věcmi, průběžně aktualizujeme a vedeme vlastně znovu a nově. Z webu si to můžete stáhnout, vytisknout a vložit do knihy. Byl bych rád kdybyste knížkou i cédéčkem udělali někomu radost (už jsem zmiňoval Vánoce - narozeniny atp.), případně sobě, nebo nakladatelství – ale i mně, když si ji objednáte.