Koncert ve Zbytinách
ZBYTINY - 22. března 2010 - 8:31 - Nevšední příležitost vidět a slyšet písničkáře Vladimíra Veita měli návštěvníci jeho koncertu v kulturním sále ve Zbytinách v sobotu 20. března večer. Muzikant, básník, zpěvák, emigrant a navrátilec, který bývá označován za otce českého folku, se představil také jako citlivý člověk, kterým celý život je.

Téměř klubově jemné vystoupení Vladimíra Veita, které zaujalo přítomné diváky ve svérázném sále, zorganizoval prachatický podnikatel a osobnost veřejného života Robert Zeman ve spolupráci s radnicí ve Zbytinách.
Návštěvníci koncertu měli možnost muzikanta Vladimíra Veita nejen poslouchat, ale promluvit si s ním nebo si prohlédnout a vybrat některé z jeho třinácti vydaných cédéček. Patří k nim například Quo vadis, Ve lví stopě, Kde domov můj nebo Šla Nanynka do zelí. Posledně jmenovanou píseň vtipně i pro zamyšlení zasvěcených předvedl přímo na jevišti v různých úpravách - jak by Nanynčin příběh ztvárnili například Jaroslav Seifert, Karel Hynek Mácha, Marie Pujmanová či Vladimír Majakovskij.
Vladimír Veit zpívá také například písně a balady francouzského rebela Francoise Villona. Je také autorem více než dvou desítek originálních povídek. Často se z nich čtenáři mohou dozvědět leccos nejen zoologicky zajímavého o autorových setkáních s různými zvířaty.

Text a foto: Zdeněk Přibyl